середа, 15 травня 2013 р.Зустріч спомин "Пам'ять славної землячки 
Марфа Сивун"
Майже 70 років минуло відтоді, як відгриміли останні постріли Великої Вітчизняної війни, але й досі ми відкриваємо нові імена героїв тих трагічних і величних по силі й духу людського часів. Серед них й ім'я нашої славної землячки, відважної жінки Марфи Сивун, яка у час воєнного лихоліття прихистила у своєму будинку юнаків і дівчат, які втекли, рятуючись від фашистського рабства. Але окупанти довідалися про це і розстріляли жінку на очах у її малолітніх дітей.
     Багато часу минуло від того дня. Пішли у небуття свідки тієї трагічної події. У селі Кошари, де жила Марфа Сивун залишилося три хати. Але пам'ять про цю героїчну жінку жива, а дякуючи ентузіасту, патріоту рідного краю, письменнику і журналісту Віталію Федоровичу Первухіну її ім'я і подвиг стали відомі жителям усього району.
     Ще один крок до увічнення пам'яті Марфи Сивун було зроблено 8 листопада 2012 року, у день Святого великомученика Дмитрія, коли поминають усіх померлих раптовою смертю на війні, у селі Кошари було освячено і урочисто відкрито пам'ятний обеліск безстрашній жінці-героїні.
Немає коментарів:

Дописати коментар